Homepage

Noc snů 2017

13.06.2017

Zoo Děčín

V pátek 2. června 2017 patřila děčínská zoo opět po roce handicapovaným a chronicky nemocným. Konal se tu již 14. ročník celosvětové akce s názvem Noc snů. 

K této charitativní akci se každoročně připojuje téměř tři sta zoologických zahrad po celém světě, z toho 9 českých. Jde o večer plný nevšedních zážitků a splněných přání pro lidi s handicapem, pro které se zoo snaží zprostředkovat zážitky, které by možná v běžném životě kvůli svému postižení či nemoci neměli možnost prožít. „Příchozí čekal báječný podvečer plný zvířátek, veselých soutěží, hudby, zábavy i dobrot. Jsme rádi, že jsme opět mohli kouzlit úsměvy na tváři těm, kteří to v životě nemají zrovna jednoduché,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Handicapované bavili, pejskaři s aktivitami dogdancing, agility nebo canisterapie, sokolníci, nechyběl ale ani kouzelník, divadelní společnost Panoptikum Maxe Fishe, malování na obličej,  trocha sportu s BK Děčín a hudební skupina U-Style, která nejednoho návštěvníka zlákala ke zpěvu i k tanci. Radost přinesla spousta soutěží s děčínskými skauty, DDM Děčín a Základní školou Slovanka z České Lípy, a také spousta zvířat k pohlazení. Závěr akce již tradičně patřil světelné show, při které se v letošním roce představila skupina Ignis Iter z České Kamenice.

Akce se mohla uskutečnit díky dotaci Ústeckého kraje, dalším sponzorům a velké spoustě dobrovolníků. Všem patří obrovský dík!Zoo Hodonín
V hodonínské zoo se Noc snů uskutečnila ve čtvrtek 8. června od 17 hodin.

Zoo Praha
V Zoo Praha proběhla Noc snů poslední květnový pátek 26. května od 19 hodin.

Zoo Ostrava
Vpodvečer 15. června se v ostravské zoologické zahradě uskutečnila speciální akce pro handicapované děti – Noc snů. Letos to byl už její jedenáctý ročník. Počet účastníků se blížil ke třem stovkám. Pro děti a jejich rodiče byl v areálu Zoo Ostrava připraven večer plný zážitků. Kdo chtěl, mohl se na tento večer proměnit v nějaké zvíře prostřednictvím malování na obličej. Děti si užily zábavu i s několika zdravotními klauny. Během procházky po zoo si mohly u několika tzv. dotykových stolků prohlédnout i osahat nejrůznější přírodniny – lebku tygra, paroží největšího jelena světa, želví krunýř a mnoho dalších. Nechybělo samozřejmě ani setkání s živými zvířaty. Kromě těch zoologických to bylo i dvanáct canisterapeutických pejsků. Na realizaci Noci snů se kromě pracovníků zoo nezištně podíleli i členové Kruhu přátel zoo, členové Canisterapie Ostrava se svými čtyřnohými kolegy, Zdravotní klauni a Hitrádio ORION. Akce se zúčastnili i představitelé města Ostravy a Moravskoslezského kraje.

Zoo Brno


Zoo
Liberec


Zoo Ústí nad Labem
Ústecká zoo se do projektu Noc snů poprvé zapojila v roce 2008. Od té doby zve děti i dospělé s handicapem pravidelně a snaží se jim zprostředkovat zážitky, které by možná v běžném životě kvůli svému postižení či nemoci neměli možnost prožít. Letos byla účast opravdu vysoká, neboť se přihlásilo téměř 370 účastníků, z toho cca 210 dětí. Zbytek tvořil doprovod, rodiče, sourozenci, pedagogové či asistenti.

Program začal prezencí u horního vchodu a předáním tašek s dárky. Účastníci byli rozděleni do skupin s průvodci, se kterými absolvovali prohlídku horní částí zoologické zahrady, kterou průvodci doplnili zasvěceným komentářem, umožnili jim krmení vybraných druhů zvířat a návštěvu zázemí. Podívali se např. ke slonům ve stáji včetně možnosti krmení speciálními kuličkami, k žirafám, velbloudům, poníkům či ovečkám na Venkovský dvorek.

Další program čekal na děti u restaurace Koliba, kde bylo připraveno představení Divadla V Pytli Petra Stolaře, malování na obličej, soutěže, hudba a další aktivity. Po skončení zoovláček postupně přepravil návštěvníky k pavilonu šelem a pavilonu exotária, které si výjimečně mohli prohlédnout po zavírací době. Byla zde připravena i kontaktní terarijní zvířata jako je užovka červená či suchozemská želva, odvážlivci si mohli sáhnout na velké červy rodu Zophobas.

Po cestě ke spodnímu vchodu, kde čekala poslední část programu, si mohli na stanovištích u pavilonu opic vyzkoušet různé aktivity věnované českým pohádkám. Pro děti byly připraveny různé aktivity jako lovení zlaté rybky, hledání princezny, výroba Večerníčkovy čepice a mnohé další. To vše dětem zpříjemnilo čekání na závěr akce. Ve spodní části zoo se podívali na slavnostní večerní krmení tuleňů obecných a pokochali se uměním ústeckých "jojařů", kteří za hudebního doprovodu předvedli ukázku své exhibice.

Zoo Olomouc


Zoo Jihlava
V jihlavské zoo se Noc snů konala v první červnový pátek 2. 6. od 18 hodin. Letos byla akce zaměřena na rodiny s dětmi s onkologickým onemocněním. Součástí programu byla speciální podvečerní prohlídka zoo včetně zajímavých zastavení u různých druhů zvířat a také vystoupení dětí ze ZŠ Třešť.